pondelok 17. januára 2011

Moravské koláčiky

Moravské koláčiky - recept
500 g polohrubej múky
štipka soli
1 PL práškového cukru
1 ČL práškového cukru do kvásku
200 ml mlieka
1 kocka droždia
1 vajce
125 g masla

Plnka:
strúhaná citrónová kôra z 1 citróna
500 g tučného tvarohu
2 žĺtky
2 vanilkové cukre
1 PL práškového cukru
125 g masla
lekvár
Posýpka:
4 PL polohrubej múky
4 PL práškového cukru
50 g masla

Do vlažného 200 ml mlieka, pridáme práškový cukor, rozmrvíme droždie a necháme vykysnúť.
Múku zmiešame so štipkou soli, pridáme polievkovú lyžicu práškového cukru, 1 vajce, trochu citrónovej kôry, 125 g rozpusteného masla, vykysnutý kvások a vymiešame hladké cesto. Dáme vykysnúť na teplé miesto na trištvrte až hodinu.
Pokiaľ nám kysne cesto, pripravíme si tvarohovú plnku. Do tvarohu pridáme 2 žĺtky, trochu citrónovej kôry, 2 vanilkové cukre, lyžicu práškového cukru, 125 g strúhaného masla a dohladka vymiešame.
Ďalej si pripravíme posýpku. Múku zmiešame s práškovým cukrom, pridáme maslo a všetko spolu rozmiesime a vznikne hrudková posýpka. Touto posýpkou budeme pred pečením posýpať koláče.

Vykysnuté cesto si rozdelíme na dve polovice, dáme na pomúčenú dosku a vyvaľkáme. Z vyvaľkaného cesta si nakrájame malé štvorčeky. Na každý štvorček do stredu dáme lyžičku tvarohovej plnky, štvorce "zabalíme" do buchtičiek a spojenou časťou kladieme na vymastený plech ďalej od seba. Do stredu koláčika spravíme palcom jamku, do ktorej dáme trochu lekváru. Okolie koláčika potrieme rozšľahaným vajíčkom a posypeme pripravenou posýpkou. Dáme piecť do vyhriatej rúry na 180°C na 30 minút. Pred podávaním môžeme posypať práškovým cukrom. Prajem dobrú chuť!
Doba prípravy:
Moravské koláčiky - recepty

0 komentárov:


dobre-jedlo.blogspot.com   © 2010-2015. Recepty na dobré jedlo uverejňuje ITStudio.sk.
Dizajn Emporium Digital

Recepty na dobre jedlo TopList Recepty a gastronómia na Pocitadlo.sk

Hore